boję się, nie chcę tego widzieć

Ciemności, potworów, a może groźnego psa? Czego boją się dzieci w różnym wieku?

Zastanawiasz się czasem, czy to normalne, że Twoje dziecko czegoś się boi? Teraz możesz to łatwo sprawdzić. Zapisz „strachową” tablicę w swoim komputerze lub smartphonie i sięgaj do niej, gdy tylko będziesz potrzebować.

Wiemy, że to czego boją się dzieci zależy od ich wieku, charakteru i etapu socjalizacji. Wiele czynników powoduje, że w przypadku Twojego malucha może być inaczej – wierzymy, że elementy z poniższej tablicy pomogą Ci przewidzieć i zrozumieć czego boją się dzieci oraz że jest to ich naturalny etap rozwoju i poznawania świata.

Czego boją się dzieci młodsze
Czego boją się dzieci w wieku szkolnym

Tablicę stworzyli profesjonaliści. Powstała na podstawie badań i obserwacji. Pamiętaj jednak, że każde dziecko jest inne. Jeśli bardzo zaniepokoi Cię zachowanie Twojej córki czy syna, skontaktuj się z psychologiem.

Jeśli zrozumiesz czym jest lęk i czego boją się dzieci zdecydowanie łatwiej przyjdzie Wam jego wspólne pokonywanie. Z naszej książki Kto mieszka za meblami dowiesz się jak w radosny sposób poradzić sobie ze strachem malucha przy okazji angażując go w doskonałą zabawę!

Basia Kazmierczak